Przejdź do głównej zawartości

Czytamy: Joshua George "Dobranoc, misiu!"

Tytuł: Dobranoc, misiu! Poszukaj przyjaciół misia
Autor: Joshua George
Wydawnictwo: Jupi Jo!



W jaki sposób ćwiczyć koncentrację jednocześnie wykształcając dziecku nawyk czytania, obcowania z książką? Czy można, czytając książkę, pracować nad spostrzegawczością? I wreszcie – do czego potrzebna nam jest w trakcie lektury latarka?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania poznamy z chwilą sięgnięcia po fantastyczną książkę dla młodych czytelników, opublikowaną nakładem Wydawnictwa Jupi Jo! Pozycja „Dobranoc, misiu!” jest jedną z książek, które angażują dziecko do aktywności, które umożliwiają mu przeżywanie opisywanej historii. Co więcej, lektura może stać się inspiracją do rozmowy na temat zimowych zwyczajów zwierząt czy mieszkańców leśnej krainy. Co więcej, lektura zachęca dziecko do wskoczenia do łóżka i wspólnej przygody w trakcie … nocnej wyprawy do lasu. Książka adresowana jest nie tylko do dzieci, które potrafią już czytać. Jej forma, zabawa w wyszukiwanie, umożliwia obcowanie z nią nawet młodszych dzieci, którzy bawić się mogą z jej udziałem z opiekunami.

Otwierając książeczkę rozpoczynamy niezwykłą wyprawę do lasy, by znaleźć przyjaciół misia. Pomocną nam w tym będzie służyła specjalna latarka, której użyjemy do oświetlenia sobie drogi oraz wyłonienia z ciemności określonych zwierząt. Żegnać będziemy poszczególne gatunki, układając zwierzaki do snu. Spokojnej nocy będziemy życzyć zatem liskowi (pod warunkiem oczywiście, że go znajdziemy wśród gęstwiny i kumkających żab), jelonkowi chowającemu się w pobliżu strumyka czy króliczkowi. Pożegnamy również wiewiórkę, życząc jej dobrej nocy, a na samym końcu również misia, który zasypia jako ostatni.



Książka wyróżnia się atrakcyjną grafiką, ilustracje mają wyraźną kreskę, zwierzęta są łatwe do zidentyfikowania i odróżnienia. Element wyszukiwania latarką wzbudza emocje dziecka, ale i sprzyja manipulowaniu małymi przedmiotami, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację uwagi. Tym samym to wspaniała pozycja dla dzieci, która towarzyszyć im będzie przez wiele wieczorów!




Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wesołe zajączki z rolek po papierze toaletowym

Bardzo intensywny czas, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym sprawił, że strasznie dawno nie zaglądałam na bloga. Tymczasem uzbierało się sporo pomysłów, którymi chciałam się z Wami podzielić. Pierwszy dotyczy jeszcze Świąt Wielkanocnych (tak, wiem, minęło już kilka miesięcy), ale dekoracje mogą stać się inspiracją do modyfikacji wyglądu i przygotowania wielu wspaniałych ozdób również na inne okazje.  fot. J.Gul

DIY: Lis z papierowego talerzyka

Znacie zabawę „Chodzi lis koło drogi…?” My bardzo lubimy się w nią bawić. W ogóle lubimy liski, dlatego jednego z nich zaprosiliśmy do domu. Oczywiście takiego ręcznie wykonanego i – uwaga- tym razem nie z wytłoczek, a z papierowego talerzyka.  Lis z papierowego talerzyka  Co będzie potrzebne:  2 papierowe talerzyki (lub 1 talerzyk i pomarańczowa kartka papieru)  pomarańczowa farba albo pisak  nożyczki  klej  czarny pompon albo koralik  Wykonanie:  Zacznij od pokolorowania kształtu litery „V” na papierowym talerzu pomarańczowym markerem lub farbą. Następnie zagnij krawędzie talerzyka i – kiedy farba wyschnie – przyklej je, lekko na siebie nakładając.  Z drugiego talerzyka wytnij kształt uszu i również pomaluj farbą. Uszy możesz wyciąć też z pomarańczowej kartki papieru.  Na zachodzących na siebie bokach talerzyka przyklej kreatywne oczy, a u dołu – nosek z koralika lub pompon. Uszy przyklej od tyłu talerzyka. Twój lisek jest już gotowy.

DIY: Mrówka z wytłoczek po jajkach

Wiesz, jak bardzo pracowitym owadem jest mrówka? Nie bez przyczyny mówi się o kimś pilnym, sumiennym, ze jest „pracowity jak mróweczka”. Mrówki występują praktycznie pod każdą szerokością geograficzną, tworzą społeczności kastowe żyjące w gniazdach. Każdego dnia setki tysięcy mrówek żyjących w społeczności pod kopcem z nagromadzonych igieł sosnowych i resztek roślin pracuje cały czas, mieszając glebę, spulchniając ją i wzbogacając. Jak zrobić taką mrówkę. Możemy do tego wykorzystać wytłoczkę po jajkach.  Mrówka z wytłoczek po jajkach  Co będzie potrzebne? karton po jajkach czarna farba i pędzle malarskie nożyczki kreatywne oczy kreatywne patyczki klej (ja zastosowałam na gorąco, ale może być też np. wikol) Wykonanie:  Wytnij ciała owadów z wytłoczki, 3-częściowe mrówki, to trzy „filiżanki” z kartonu wspólnie połączone.  Pomaluj wycięty korpus mrówki na czarno, pozostawiając do wyschnięcia. W tym czasie z drucika kreatywnego wytnij cztery odcinki długości ok. 6 cm na odnóża. Po obu str