Przejdź do głównej zawartości

Oryginalne drzewo z wykorzystaniem quillingu

Quilling to technika z rodzaju papieroplastyki; zwana jest również papierowym filigranem. Etymologia słowa pochodzi z języka angielskiego i oznacza nawijać na pióro lub rurkę. Za pomocą tej metody możemy tworzyć różnorakie ozdoby z wąskich pasków papieru, zwijanych w kształt spirali i formowanych przez zagniecenie warstw papieru – w zależności od kształtu, który chcemy uzyskać. 
To pierwsza przygoda mojej grupy z quillingiem, ale uważam, że efekty są rewelacyjne, Szczególnie, że postanowiłam „pobawić się” z przestrzennymi formami, zaś quilling miał być tylko dodatkiem – liśćmi albo kwiatami, w zależności od fantazji podopiecznych. 


Co będzie potrzebne: 
  • kartka papieru 
  • gałązki 
  • paski do quillingu w różnych kolorach (gotowe lub samodzielnie pocięte) – moje miały 6 mm 
  • igła do quillingu (opcjonalnie; ja nie stosuję – zwijam w palcach) 
  • klej (ja stosuję Magic i/lub klej na gorąco - do przyklejenia gałązki) 

Do wykonania pojedynczego (mniej lub bardziej ciasnego kółka) potrzebujemy paski do quillingu. Ja wykonałam je tnąc poziomo kartkę formatu A4 na paski o szerokości 6 mm. 


Następnie ciasno zwijamy pasek pilnując przy tym, by się nie poluźnił (jeśli chcemy mieć ciasne kółko, lub lekko luzując, jeśli mniej ciasne). Końcówkę sklejamy. Pierwsze próby pracy z papierowymi paseczkami mogą zniechęcać, ale warto poćwiczyć, bowiem efekty są tego warte. 



Na kartkę formatu A4 naklejamy gałązkę. 



Po zrobieniu kółek, zdobimy nimi przestrzeń wokół gałązki w taki sposób, w jaki podpowiada nam wyobraźnia.



Miłej zabawy!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wesołe zajączki z rolek po papierze toaletowym

Bardzo intensywny czas, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym sprawił, że strasznie dawno nie zaglądałam na bloga. Tymczasem uzbierało się sporo pomysłów, którymi chciałam się z Wami podzielić. Pierwszy dotyczy jeszcze Świąt Wielkanocnych (tak, wiem, minęło już kilka miesięcy), ale dekoracje mogą stać się inspiracją do modyfikacji wyglądu i przygotowania wielu wspaniałych ozdób również na inne okazje.  fot. J.Gul

DIY: Lis z papierowego talerzyka

Znacie zabawę „Chodzi lis koło drogi…?” My bardzo lubimy się w nią bawić. W ogóle lubimy liski, dlatego jednego z nich zaprosiliśmy do domu. Oczywiście takiego ręcznie wykonanego i – uwaga- tym razem nie z wytłoczek, a z papierowego talerzyka.  Lis z papierowego talerzyka  Co będzie potrzebne:  2 papierowe talerzyki (lub 1 talerzyk i pomarańczowa kartka papieru)  pomarańczowa farba albo pisak  nożyczki  klej  czarny pompon albo koralik  Wykonanie:  Zacznij od pokolorowania kształtu litery „V” na papierowym talerzu pomarańczowym markerem lub farbą. Następnie zagnij krawędzie talerzyka i – kiedy farba wyschnie – przyklej je, lekko na siebie nakładając.  Z drugiego talerzyka wytnij kształt uszu i również pomaluj farbą. Uszy możesz wyciąć też z pomarańczowej kartki papieru.  Na zachodzących na siebie bokach talerzyka przyklej kreatywne oczy, a u dołu – nosek z koralika lub pompon. Uszy przyklej od tyłu talerzyka. Twój lisek jest już gotowy.

DIY: Mrówka z wytłoczek po jajkach

Wiesz, jak bardzo pracowitym owadem jest mrówka? Nie bez przyczyny mówi się o kimś pilnym, sumiennym, ze jest „pracowity jak mróweczka”. Mrówki występują praktycznie pod każdą szerokością geograficzną, tworzą społeczności kastowe żyjące w gniazdach. Każdego dnia setki tysięcy mrówek żyjących w społeczności pod kopcem z nagromadzonych igieł sosnowych i resztek roślin pracuje cały czas, mieszając glebę, spulchniając ją i wzbogacając. Jak zrobić taką mrówkę. Możemy do tego wykorzystać wytłoczkę po jajkach.  Mrówka z wytłoczek po jajkach  Co będzie potrzebne? karton po jajkach czarna farba i pędzle malarskie nożyczki kreatywne oczy kreatywne patyczki klej (ja zastosowałam na gorąco, ale może być też np. wikol) Wykonanie:  Wytnij ciała owadów z wytłoczki, 3-częściowe mrówki, to trzy „filiżanki” z kartonu wspólnie połączone.  Pomaluj wycięty korpus mrówki na czarno, pozostawiając do wyschnięcia. W tym czasie z drucika kreatywnego wytnij cztery odcinki długości ok. 6 cm na odnóża. Po obu str