Przejdź do głównej zawartości

Oryginalne drzewo z wykorzystaniem quillingu

Quilling to technika z rodzaju papieroplastyki; zwana jest również papierowym filigranem. Etymologia słowa pochodzi z języka angielskiego i oznacza nawijać na pióro lub rurkę. Za pomocą tej metody możemy tworzyć różnorakie ozdoby z wąskich pasków papieru, zwijanych w kształt spirali i formowanych przez zagniecenie warstw papieru – w zależności od kształtu, który chcemy uzyskać. 
To pierwsza przygoda mojej grupy z quillingiem, ale uważam, że efekty są rewelacyjne, Szczególnie, że postanowiłam „pobawić się” z przestrzennymi formami, zaś quilling miał być tylko dodatkiem – liśćmi albo kwiatami, w zależności od fantazji podopiecznych. 


Co będzie potrzebne: 
  • kartka papieru 
  • gałązki 
  • paski do quillingu w różnych kolorach (gotowe lub samodzielnie pocięte) – moje miały 6 mm 
  • igła do quillingu (opcjonalnie; ja nie stosuję – zwijam w palcach) 
  • klej (ja stosuję Magic i/lub klej na gorąco - do przyklejenia gałązki) 

Do wykonania pojedynczego (mniej lub bardziej ciasnego kółka) potrzebujemy paski do quillingu. Ja wykonałam je tnąc poziomo kartkę formatu A4 na paski o szerokości 6 mm. 


Następnie ciasno zwijamy pasek pilnując przy tym, by się nie poluźnił (jeśli chcemy mieć ciasne kółko, lub lekko luzując, jeśli mniej ciasne). Końcówkę sklejamy. Pierwsze próby pracy z papierowymi paseczkami mogą zniechęcać, ale warto poćwiczyć, bowiem efekty są tego warte. 



Na kartkę formatu A4 naklejamy gałązkę. 



Po zrobieniu kółek, zdobimy nimi przestrzeń wokół gałązki w taki sposób, w jaki podpowiada nam wyobraźnia.



Miłej zabawy!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wesołe zajączki z rolek po papierze toaletowym

Bardzo intensywny czas, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym sprawił, że strasznie dawno nie zaglądałam na bloga. Tymczasem uzbierało się sporo pomysłów, którymi chciałam się z Wami podzielić. Pierwszy dotyczy jeszcze Świąt Wielkanocnych (tak, wiem, minęło już kilka miesięcy), ale dekoracje mogą stać się inspiracją do modyfikacji wyglądu i przygotowania wielu wspaniałych ozdób również na inne okazje.  fot. J.Gul

DIY: Koguty z wytłoczek po jajkach

Nawet jeśli nie mamy warunków, by pojechać na wieś, to opowiadając o niej dziecku czy czytając książeczkę, możemy tę wieś przybliżyć. Przy okazji warto zaprosić nieco zwierząt z gospodarstwa do swojego domu, wykorzystując rolki papieru toaletowego czy wytłoczki z jajek. U mnie na rolki przyjdzie jeszcze czas – wkrótce pokażę wam, jakie cudeńka można z nich zrobić. A dziś w ruch poszły wytłoczki. Nie wyrzucajcie ich, bo posypie się tu moc inspiracji, w jaki sposób je wykorzystać. 

Gellner Dorota "Wścibscy" - streszczenie

Tytuł: Wścibscy Autor: Gellner Dorota Wydawnictwo: Bajka Wścibscy jest to lektura o nietuzinkowych bohaterach, którzy wpadają w zabawne perypetie. Przywarą wszystkich, jest zaś tytułowe wścibstwo. Całość treści jest napisana rymowaną prozą i składa się z siedemnastu krótkich tekstów.